Recepcja serwisu: 513 044 380, 513 034 656 rezerwacja terminu Pomoc techniczna: 501 352 444

WYMIANA AMORTYZATORÓW

 

Do czego służą amortyzatory?

W największym uproszczeniu – zadanie amortyzatorów polega na tłumieniu i absorbowaniu drgań, które występują w aucie podczas pokonywania nierówności. Chodzi o to, żeby nadwozie przesadnie się nie bujało, a koła pewnie przylegały do podłoża.

Po czym poznać, że amortyzatory mogą być zużyte?

Auto z niesprawnymi amortyzatorami gorzej się prowadzi, do tego buja się na nierównościach, zawieszenie dobija na wertepach i podczas hamowania, nierówno zużywają się opony (bieżnik powycierany w charakterystyczne łatki). Problem polega na tym, że wszystkie te objawy nasilają się bardzo powoli, przez co kierowca ich nie zauważa i przyzwyczaja się do coraz gorszego prowadzenia auta. Często psują się też nie same amortyzatory, lecz ich poduszki i mocowania – objawia się to zazwyczaj stukami w czasie pokonywania nierówności lub trzaskami podczas kręcenia kierownicą (zwłaszcza na postoju).

Czym grozi jazda z niesprawnymi amortyzatorami?

 W takim wypadku musicie się liczyć z pogorszeniem komfortu podróżowania, a także – co ważniejsze – z niższym poziomem bezpieczeństwa. I nie chodzi tu jedynie o gorsze własności jezdne, lecz o wydłużoną drogę hamowania. Pół biedy, gdy tylko wjedziecie komuś w zderzak. Niestety, może być gorzej.

Jak sprawdza się stan amortyzatorów?

Jak większość z was doskonale wie, tzw. sprawność amortyzatorów kontrolowana jest podczas każdego obowiązkowego badania technicznego auta. Sęk w tym, że takie testy są niedokładne. Z jednej strony zdarza się, że nawet w całkiem nowych, sprawnych autach wykazują usterkę, a z drugiej – często nie wykrywają ewidentnych uszkodzeń.

W ABSCAR stosujemy wyłącznie produkty najwyższej jakości:FORD-MOTORCRAFT,BILSTEIN,SACHS

ZAPRASZAMY

Regulamin serwisu | O firmie | Zasady przetwarzania danych osobowych

2024 © Abscar. Wszelkie prawa zastrzeżone

Projekt i wykonanie: recode.pl